Zpětný odkaz (backlink) 


Co je to zpětný odkaz a proč je dobré je mít?

Zpětný odkaz (backlink) je odkaz v jiném webu, který odkazuje na váš web. Může se dařit ve formě textu, odkazu nebo obrázku. Jsou užitečné při řízení autoritativního webu, který má být věřitelný.

Proč jsou zpětné odkazy užitečné?

Existuje několik důvodů, proč mají zpětné odkazy prospěch a doporučují se je:

  • Pomáhá vám budovat autoritu. Když máte zpětné odkazy, druhé webové stránky dávají najevo, že jsou spokojeni s vašimi informacemi a cítí se nadevše, aby vás uvedly ve svém článku, blogu nebo stránce.
  • Pomáhá vám zvýšit návštěvnost. Získání mnoha backlinů nejen pomáhá věřitelnosti, ale také vám může pomoci více čtenářů, protože kliknutím na odkazy můžete přivést více návštěvníků na svůj web.
  • Pomáhá vám získat zpětné odkazy. Další webové stránky vás budou moci snadno najít a linkovat na vaše webové stránky.
  • Pomáhá vám dosáhnout dobrého umístění ve vyhledávání. Pokud máte několik zpětných odkazů z vysoce autoritativních webů, vaše SERP (umístění ve výsledcích vyhledávání) se může snížit výrazně.

Dělení zpětných odkazů

Zpětné odkazy lze rozdělit do úzké skupiny typů zaměřených na dosažení různých cílů:

  • Editorial Backlinks (účelové zpětné odkazy) Editoriální zpětné odkazy jsou zpětné odkazy, které získáte, když někdo v blogu nebo článku uvede odkaz na váš web.
  • Guest Post Backlinks (odusílací zpětné odkazy) Hostingové zpětné odkazy přicházejí, když opustíte hostování hosta na jiném webu.
  • Directory Backlinks (adresářové zpětné odkazy) Adresářové zpětné odkazy pocházejí z katalogu webových stránek, které mají odkazy z několika zdrojů.
  • Social Bookmark Backlinks (zpětné odkazy sociálních záložek) Sociální zpětné odkazy se získávají tím, že vaše webové stránky uložíte na web sociálních záložek s nejvíce odkazy.

Zpětné odkazy jsou důležité pro SEO a pomáhají vám dosáhnout lepšího umístění ve výsledcích vyhledávačů. Jsou také důležité pro budování autority a vytváření silných odkazů mezi mnoha stránkami.

Zdroj informací na Wikipedii