Sithovy odkazy (Referral spam)
Webové stránky, marketingové kampaně a obchodní programy jsou často zneužívány hackerovskými skupinami nebo neseriózními podnikateli, kteří je používají pro distribuci svého obsahu nebo programů. Jedním z nejoblíbenějších způsobů, jak se dostat na stránky bez oprávnění, je síhový odkaz (referral spam).
Referral spam je označení pro odkazy vložené do webové stránky, které jsou umístěny v diskusním fóru, komentářích nebo dokonce v adresářích odkazů, které jsou zamýšleny pro propagaci jim nepřátelských webových stránek. Tyto odkazy někdy nemají ani náznak souvislosti s tématem stránky nebo diskuse. Místo toho se zobrazí odkazy na zvědavost upoutat odkazující potenciální návštěvníky na jinou stránku.
Existují některé snadné způsoby, jak rozpoznat síhovy odkazy. Mezi ně patří:
- Neodkazující URL: Odkazující URL je vymazána nebo je tato chybí.
- Neznámý referrer – zdroj stránky zobrazí „Neznámý referrer“ .
- Neznamenající URL – sížovy odkazy obsahují různé pseudonymy s textem, který je vytvořen (nebo také vytvořen) k odkazování na jinou stránku.
Vyhnout se sížovým odkazům znamená snížit počet návštěvníků, kteří se přesměrovali z nežádoucích webů na konkrétní webovou stránku. Někteří lidé se také obávají, že zabezpečení jim nepřátelské stránky může být ohroženo.Pokud se rozhodnete bojovat proti sížovým odkazům, existuje několik důležitých kroků, jež byste měli udělat:
- Kontrola webových odkazů – Kontrolujte své webové stránky, abyste zjistili, zda je v nich nějaké poškození. Ujistěte se, že žádné z odkazů nejsou falešné, což odkazují pryč z vaší stránky, na jinou stránku.
- Omezení vstupu do diskusních fór – Poskytněte přístup pouze pro ověřené uživatele, aby mohli přidávat odkazy do diskusních fór. Omezte typy povolených souborů, které mohou být nahrány.
Využívání zabezpečení webové stránky a přísné kontroly je nezbytné pro prevenci síhovych odkazů. Je dobré regulovat, kdo má přístup k webovým stránkám a kdo může přispívat do diskusních fór, aby se snížilo riziko, že se webové stránky stanou terčem sížových odkazů.
Zdroje