Finanční forecast – Tabulka zdarma ke stažení

Daniel Nytra

UPDATE 13.7.: Zlepšení přehlednosti tabulky, vložení na Google tabulky.
UPDATE 15.7.: Opravené názvosloví v tabulce.

financni forecast v Finanční forecast - Tabulka zdarma ke stažení

Tento obsah jsem přesunul do členské sekce Klubu NDigital.cz.

Daniel Nytra

16 komentářů u „Finanční forecast – Tabulka zdarma ke stažení“

  1. Díky, to je fakt dobré a ani to není složité, jak se zdá z perspektivní fotky ke článku, která běží kamsi do nekonečna 🙂 Mě by nejvíce zajímalo, jak třeba cashflow řeší takoví vietnamci nebo třeba staří židovští obchodníci z ulice, jsou velmi úspěšní a přeci nevedou tabulky, musí na to mít nějaký jednodušší princip na úrovni instinktu či zkušenosti.

    Odpovědět
    • No to fakt nevím 🙂 ale podle mě se bez toho ani v minulosti nikdo neobešel, jen se to dělalo v rámci účetnictví.

      Instinkt v tomto případě říká: Musíš se to naučit a dělat to! 🙂

      Odpovědět
  2. Díky za článek a tabulku! Chtěla bych se jen zeptat, zda je dobré do forecastu do zisků zapsat i úvěr? Je mi jasné, že to není zisk, ale zkrátka když vím, že ty peníze přijdou a ve výdajích mám jeho splácení…?

    Odpovědět
  3. I když podnikám 20 let, stejně jsem si Vaši tabulku prošel a našel drobné nedostatky v té svojí. Jak se říká. Člověk se neustále učí.Měl jsem tu možnost sejít se s Vámi v Praze na téma spolupráce s naším projektem pro zdravotně postižené. Od té doby sleduji Vaši práci, která mě nadchla. Přeji mnoho úspěchů a spokojených sledujících. Více takových lidí jako jste vy.

    Odpovědět
  4. Do zisku to samozřejmě zapsat nejde. Podle téhle logiky bych si půjčil 100 milionů, neudělal vůbec nic, neprodal vůbec nic, a měl zisk 100 milionů? 😀 To asi těžko.
    Úvěr je pouze tok hotovosti, tedy cashflow (přibývají peníze – aktivum a na druhé straně závazek je platit – pasivum), rozhodně nepadá do tržeb ani do zisků. Než začnete tvořit „kůl tabulky“, doporučuji aspoň základní ekonomické vzdělání, ať ty tabulky pak mají smysl.

    Odpovědět
    • Dobrý den, Honzo,
      díky za komentář. Pokud si půjčujete peníze, máte příjmy… ty splácíte v rámci měsíčních výdajů. O tom je právě cashflow, jak píšete.

      Děkuji a těším se na další komentář, který nás všechny posune dál 🙂

      Odpovědět
  5. Já jsem na volné noze a jsem tabulkový typ, ale nejvíce se zaměřuji na kolonku, která představuje „kolik mi zůstane po odečtení firemních a osobních výdajů“. Je totiž přirozené, že když rostou příjmy, tak i výdaje (alespoň u mne), proto je to nejdůležitější ukazatel 🙂
    Myslím, že je jedno, jestli člověk fotí, programuje nebo dělá to SEO, ale když je velký ziskový polštář, tak tím lepší spaní.

    Odpovědět
  6. Vše si snažím už nějakou dobu počítat a mám pro to také svůj dokument. Ten kdo si zatím nic takového nevede, doporučuji s tím začít. Je možné, že přijdete na zajímavé informace, které jste doposud nevěděli. Co se týče Vašeho dokumentu, tak vypadá o něco lépe než ten můj. Díky, za jeho veřejné sdílení, určitě jej použiji 🙂

    Odpovědět
  7. Dobrý den Danieli, pěkná tabulka. Když si čtu některé komentáře, tak možná nebylo úplně štastné když mluvíme o cashflow psát náklady, ale spíše výdaje. Nicméně kdo chce, tak to pochopí, kdo ne tak napíše neslušný komentář 🙂 Líbí se mi že se snažíte přispět k finanční gramotnosti národa 🙂

    Odpovědět
  8. Dobrý den, Danieli, děkuji za přehledný rozbor. Mohu si dovolit požádat o radu, jak u již víceletého podnikání, přijdu na hodnotu cashflow z období předchozího daňového roku, když jsem takto přehlednou tabulku nevedl a teď bych vést chtěl.
    Předem děkuji a přeji mnoho zdaru

    Odpovědět

Napsat komentář